Monika Andrzejewska
Psycholog; psychoterapeutka w trakcie szkolenia, twórczyni organizacji CTM Centrum Terapii. Umiejętności psychologiczne kształciła w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ukończyła szkolenie przygotowujące do psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum Terapii Poznawczo - Behawioralnej CTPB w Warszawie. Ukończyła Kurs Podstawowy w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, przygotowujący do psychoterapii indywidualnej i rodzinnej w nurcie systemowym. Posiada kwalifikacje do prowadzenia profesjonalnej terapii behawioralnej tików. Kilkunastoletnie doświadczenie zdobywała pracując w szkole, przedszkolu, poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradniach prywatnych oraz własnym gabinecie. Przyjmuje w Oddziale CTM Warmia. Jest współautorką książki "Zaburzenia psychiczne i rozwojowe, a rzeczywistość szkolna" wydawnictwa PWN oraz autorką i redaktorką książki „Mutyzm wybiórczy. Praktyczny przewodnik” CTM Publishing. Prowadzi szkolenia dla specjalistów, rodziców i nauczycieli. Na temat zaburzeń u dzieci i młodzieży, w tym mutyzmu wybiórczego, wypowiadała się w programach telewizyjnych: Pytaniu na śniadanie TVP2, TVP ABC, „Jesteśmy dla dzieci” Fundacja Polsat - Polsat News. Była prelegentką podczas licznych konferencji dla specjalistów i nauczycieli. Wraz z zespołem przeprowadziła badania naukowe, poświęcone mutyzmowi wybiórczemu.
Sobota 30.09.2023
Terapia grupowa zaburzeń lękowych – prezentacja wyników autorskich badań naukowych
Podczas wystąpienia zostanie zaprezentowany model terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży oraz wyniki autorskich badań naukowych poświęconych tej formie.
Podczas tego wystąpienia dowiesz się :
- Jaką wartość ma terapia grupowa dla dzieci z zaburzeniami lękowymi ?
- Jaka jest skuteczność terapii grupowej jako dominującej formy pomocy dla dzieci z mutyzmem wybiórczym?
- Co się dzieje podczas tej formy oddziaływań? (materiał filmowy)
Sobota 30.09.2023
Dlaczego musiała powstać ta książka? - panel dyskusyjny z autorkami książki „Mutyzm wybiórczy. Praktyczny przewodnik”
Z panelu dyskusyjnego dowiesz się jakie były kulisy powstania przełomowej w Polsce książki o mutyzmie wybiórczym. Autorki, psycholożki i psychoterapeutki, poruszą następujące zagadnienia :
- Jakie zmiany w postrzeganiu mutyzmu wybiórczego miały miejsce w ciągu ostatnich 10 lat ?
- Jakie znaczenia ma rozumienie mutyzmu wybiórczego jako zaburzenia lękowego ?
- Czy odwaga specjalistów i nauczycieli wzrośnie dzięki rosnącej psychoedukacji i dostępie do wiedzy ?