Psychiatrzy - Psycholodzy - Terapeuci - Autorzy Wystąpią
lek. Marcin Matych
Psychoterapeuta
lek. Marcin Matych
Psychoterapeuta
Psychoterapeuta ericksonowski, arteterapeuta, lekarz medycyny oraz specjalista poradnictwa psychospołecznego i rodzinnego. Zajmuje się kompleksowym leczeniem zaburzeń nerwicowych. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla specjalistów oraz spotkania psychoedukację dla młodzieży i dorosłych. Ma holistyczne podejście do człowieka i jego cierpienia, w którym umysł, emocje i ciało stanowią naturalną całość, będącą w relacji z otoczeniem. Należy do Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W mediach społecznościowych jako Dr Nerwica popularyzuje wiedzę o zaburzeniach lękowych i sposobach na radzenie sobie z nimi.
dr Artur Kołakowski
Psychiatra dzieci i młodziezy
dr Artur Kołakowski
Psychiatra dzieci i młodziezy
Jest specjalistą psychiatrą i specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży. Swoje zawodowe doświadczenie zdobywał w Klinice Wieku Rozwojowego oraz II Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od kilku lat pracuje w poradniach, obecnie, w Ośrodku Poza Schematami, gdzie przede wszystkim zajmuje się diagnozą i leczeniem dzieci i młodzieży.
Oprócz bycia lekarzem doktor Artur Kołakowski jest też psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym, a od 2005 roku posiada certyfikat superwizora – dydaktyka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Od wielu lat uczy psychoterapii poznawczo-behawioralnej, obecnie w Szkole Psychoterapii Crescentia. Jest współautorem kilku książek z dziedziny psychiatrii i psychoterapii dzieci i młodzieży, z których jedna, napisana wspólnie z dr Agnieszką Pisulą, zdobyła nagrodę Teofrasa za najlepszą książkę popularnonaukową.
Piotr Mosak
Psycholog, terapeuta par
Piotr Mosak
Psycholog, terapeuta par
Psycholog wychowawczy, absolwent UW. Prawie trzydziestoletni staż pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w aspektach indywidualnych, rodzinnych i związków. Terapeuta, trener, szkoleniowiec, wykładowca, dziennikarz, konsultant i ekspert w mediach. Gość i ekspert w różnych audycjach i programach, w tym: „Sposób na faceta” i „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Ponad tysiąc osób w pracy indywidualnej i terapii par. Kilka tysięcy osób przeszkolonych z różnych tematów. Częsty gość w radiu i w telewizji. Autor i konsultant wielu tekstów w prasie. Felietonista w „Bluszczu”. Współautor książki „Outsourcing w praktyce”. Korzenie pracy humanistyczne, pień enelpowski, a korona i owoce, przede wszystkim, prowokatywne. Prywatna praktyka. Najliczniejsze przypadki pracy ze związkami i nad związkami. Opieka psychologiczna na planie kilkunastu produkcji telewizyjnych. Mąż od 31 lat. Ojciec trójki dzieci.
Monika Andrzejewska
Psycholog, psychoterapeuta
Monika Andrzejewska
Psycholog, psychoterapeuta
Psycholog; psychoterapeutka w trakcie szkolenia, twórczyni organizacji CTM Centrum Terapii. Umiejętności psychologiczne kształciła w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ukończyła szkolenie przygotowujące do psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum Terapii Poznawczo - Behawioralnej CTPB w Warszawie. Ukończyła Kurs Podstawowy w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, przygotowujący do psychoterapii indywidualnej i rodzinnej w nurcie systemowym. Posiada kwalifikacje do prowadzenia profesjonalnej terapii behawioralnej tików. Kilkunastoletnie doświadczenie zdobywała pracując w szkole, przedszkolu, poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradniach prywatnych oraz własnym gabinecie. Przyjmuje w Oddziale CTM Warmia. Jest współautorką książki "Zaburzenia psychiczne i rozwojowe, a rzeczywistość szkolna" wydawnictwa PWN oraz autorką i redaktorką książki „Mutyzm wybiórczy. Praktyczny przewodnik” CTM Publishing. Prowadzi szkolenia dla specjalistów, rodziców i nauczycieli. Na temat zaburzeń u dzieci i młodzieży, w tym mutyzmu wybiórczego, wypowiadała się w programach telewizyjnych: Pytaniu na śniadanie TVP2, TVP ABC, „Jesteśmy dla dzieci” Fundacja Polsat - Polsat News. Była prelegentką podczas licznych konferencji dla specjalistów i nauczycieli. Wraz z zespołem przeprowadziła badania naukowe, poświęcone mutyzmowi wybiórczemu.
Małgorzata Mostowska
Certyfikowana nauczycielka jogi
Małgorzata Mostowska
Certyfikowana nauczycielka jogi
Małgorzata Mostowska jest certyfikowanym nauczycielem jogi z pasją do zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Umiejętności nauczania jogi zdobyła podczas wyprawy do Indii, gdzie brała udział w licznych zajęciach Hatha, Vinyasa i Ashtanga jogi.
Własną praktykę rozpoczęła mając 21 lat. Od tamtej pory regularnie zgłębia wiedzę z zakresu uzdrawiania za pomocą jogi. Gosia znana jest z zajęć, w których miesza różne style jogi i dostosowuje ich intensywność jak i rodzaj do grupy – aby każdy mógł doświadczyć poczucia wewnętrznego spokoju i harmonii. Jej głównym stylem pozostaje jednak Vinyasa, która pozwala miękko przechodzić pomiędzy pozycjami i płynnie łączyć ruch z oddechem. Intencją, która towarzyszy jej podczas każdych zajęć to dobrostan Ciała, Umysłu oraz Ducha.
Joanna Flis
Psycholog, psychoterapeuta
Joanna Flis
Psycholog, psychoterapeuta
Jest pedagogiem, psychologiem, psychoterapeutką systemową w procesie certyfikacji, neuroterapeutą, szkoleniowcem i mówcą.
Związana z Uniwersytetem Szczecińskim, gdzie prowadzi badania nad rodzinami alkoholowymi. Jest autorką książek: „Co ze mną nie tak?” oraz „Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi”.
Specjalizuje się między innymi w psychoterapii uzależnień i współuzależnienia (PARPA). Prowadzi także bloga, na którym zamieszcza treści związane z zagadnienia z obszaru psychologii. Jest również autorką podcastu pt. „Madame Monday”.
Anna Jeziorek
Psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży.
Anna Jeziorek
Psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży.
Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ze specjalizacją psychologii klinicznej, terapeuta dzieci i młodzieży, neuroterapeuta, trener profilaktyki, dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej z dziećmi i rodzicami, zdobyte w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła liczne szkolenia i kursy, między innymi z psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie behawioralno- poznawczym, terapii motywacyjnej, terapii dzieci moczących się, dzieci krzywdzonych i wykorzystywanych seksualnie, a także coachingu w oświacie. Prowadzi w Krakowie terapię zaburzeń lękowych, dzieci i młodzieży z mutyzmem wybiórczym, zaburzeniami zachowania, dziećmi moczącymi się. Prowadzi szkolenia dla rodziców, nauczycieli i specjalistów. Jest współautorką książki „Mutyzm wybiórczy” pod red. Moniki Andrzejewskiej.
Magdalena Kornacka-Kowalewska
Psycholog, psychoterapeuta
Magdalena Kornacka-Kowalewska
Psycholog, psychoterapeuta
Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, socjoterapeuta i oligofrenopedagog, dyrektor Oddziału CTM Gdańsk. Pracuje w szkole i w CTM Centrum Terapii. Ukończyła liczne kursy doskonalące, kwalifikacyjne m.in. z zakresu oligofrenopedagogiki, szkolenia dotyczące pracy terapeutycznej z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym, Roczne Szkolenie z Prowadzenia Terapii Poznawczo-Behawioralnej dla dzieci i młodzieży w CTPB w Warszawie, 2 -letni doskonalący zawodowo kurs psychoterapii „Systemowe rozumienie rodziny” realizowany przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii im. Prof. Marii Orwid. Obecnie w trakcie całościowego kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat psychoterapeuty. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi terapię indywidualną, grupową, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, konsultacje, warsztaty dla rodziców, nauczycieli, webinary na Facebooku, szkolenia dla rodziców i specjalistów, grupę wsparcia na Facebooku - Zaburzenia lękowe u dzieci i młodzieży. Jest współautorką książki „Mutyzm wybiórczy” pod red. Moniki Andrzejewskiej.
Małgorzata Ohme
Psycholog, psychoterapeutka
Małgorzata Ohme
Psycholog, psychoterapeutka
Psycholog, psychoterapeutka, utalentowana dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna. Ekspertka w wielu programach telewizyjnych. Obecnie tworzy podcast LAJF NOŁ MAKEUP oraz jest autorką projektu „Dobre życie” w Teatrze 6. piętro. Współtworzyła trzy książki:
- Dowód dojrzałości, Wydawnictwo Ridero
- Co z tym życiem?, Wydawnictwo Muza
- Droga do samodzielności. Jak wspomagać rozwój dzieci i młodzieży z ograniczeniami sprawności, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Kamila Olga Stępień-Rejszel
Psycholog, pedagog
Kamila Olga Stępień-Rejszel
Psycholog, pedagog
Psycholog, pedagog, nauczyciel akademicki, psychoterapeuta. Specjalizuje się w psychologii rozwoju dziecka. W mediach społecznościowych jako Kamila Olga Psychologia popularyzuje widzę o psychologii i codziennie wspiera rodziców i nauczycieli w lepszym rozumieniu świata dzieci i młodzieży.
Magdalena Boćko-Mysiorska
Pedagożka, autorka książek
Magdalena Boćko-Mysiorska
Pedagożka, autorka książek
Pedagożka, autorka książek dla dzieci i rodziców w duchu Porozumienia bez Przemocy. Trenerka i wykładowczyni. Promotorka bliskościowego rodzicielstwa i neuropsychologii. Na co dzień wspiera rodziców i specjalistów w budowaniu empatycznych relacji z dziećmi. Autorka bloga www.magdalenabockomysiorska.pl.
Renata Apolinarska- Kozar
Psycholog, terapeutka dzieci i rodzin.
Renata Apolinarska- Kozar
Psycholog, terapeutka dzieci i rodzin.
Psycholog, terapeutka dzieci i rodzin, neuroterapeuta, dyrektor Dolnośląskiego Oddziału CTM w Świebodzicach Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w doradztwie zawodowym, ośrodku wychowawczym dla młodzieży, gimnazjach oraz stowarzyszeniach i fundacjach pomagających rodzinom dotkniętym przemocą. Realizowała kilka edycji tzw. szkoły dla rodziców, organizowała i współprowadziła konferencje i warsztaty poświęcone psychologicznym aspektom funkcjonowania rodziny. W ostatnich latach pracowała w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie zajmowała się diagnozą, terapią psychologiczną dzieci i młodzieży, terapią EEG-Biofeedback, psychoedukacją oraz specjalistycznym wsparciem rodziców i nauczycieli. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu resocjalizacji i psychopedagogiki. Jest neuroterapeutą I stopnia. Swoją pasję zawodową rozwijała także poprzez wieloletnie prowadzenie własnej praktyki psychologicznej, gdzie dodatkowo realizuje specjalistyczne zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w oparciu o programy autorskie. Jest zwolenniczką holistycznego podejścia do dziecka i jego rodziny.
Beata Bartczak
Psycholog, terapeuta dzieci i rodzin.
Beata Bartczak
Psycholog, terapeuta dzieci i rodzin.
Psycholog, certyfikowany diagnosta i terapeuta metody integracji sensorycznej (zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej). Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoły Trenerów Biznesu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Warszawie, studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na kierunku psychologia transportu. Ukończyła m.in. kurs I stopnia „Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ)”, roczny kurs „Terapia Rodzin” w Polskim Instytucie Ericksonowskim, III-stopniowy kurs doskonalący „Terapia Behawioralna Dzieci”, szkolenie „Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce – program wg integracji odruchów dr Sally Goddard”. W stałej superwizji. Pracuje jako terapeuta indywidualny, zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Była współorganizatorką konferencji pt. ”Usłysz dziecko z mutyzmem w ciszy” zorganizowanej we Wrześni 14 grudnia 2013 r.
Jest współautorką książki „Mutyzm wybiórczy” pod red. Moniki Andrzejewskiej.
Dorota Czechowicz
Psycholog
Dorota Czechowicz
Psycholog
Psycholog, terapeutka, dyrektor Oddziału CTM w Rzeszowie. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na kierunku psychologia, specjalizacja psychoprofilaktyka, psychologia społeczna. Swoją wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w specjalistycznych kursach, szkoleniach, konferencjach i stażach. Ukończyła m.in. roczny kurs terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży, kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki, kurs pedagogiczny, 3-stopniowe szkolenie dotyczące terapii behawioralnej dzieci i młodzieży, cykl warsztatów organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej, Kurs w zakresie „Monachijskiej Diagnostyki Rozwojowej – pierwszy, drugi i trzeci rok życia”, szkolenie „Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym” – etap I i II oraz intensywne, tygodniowe szkolenie praktyczne przygotowujące do terapii według standardów CTM. Posiada 16 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami, które zdobyła pracując m. in. w Ośrodku Wczesnej Interwencji, Poradni Wczesnego Wspomagania Rozwoju, Niepublicznym Przedszkolu dla dzieci z autyzmem, Publicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi oraz w Stowarzyszeniu na rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Titum.
Jest współautorką książki „Mutyzm wybiórczy” pod red. Moniki Andrzejewskiej.
Paulina Mierzejewska
Psycholog, psychoterapeuta, pedagog
Paulina Mierzejewska
Psycholog, psychoterapeuta, pedagog
Psycholog, psychoterapeuta w nurcie integracyjnym, terapeuta środowiskowy dzieci i młodzieży, pedagog, trener TUS, trener szybkiego czytania i technik pamięciowych.